За лозаризма



Изучават се характерните помологични белези на плодовете. При отделните сортове се обръща голямо вн ... ...

Целта на курса основи на овощарството е да се дадат на студентите основни познания относно морфологичните и биологични особености на отглежданите у нас овощни растения, особеностите в плододаването им, специфичните им изисквания към екологичните условия, за размножаването им ... Технологии в овощарството

Лозовите насаждения обикновено се правят през есента (но понякога и пролетта), защото шансът за прихващане е по-висок и има вероятност за по-добър растеж на лозите през първата година.

Кога се прави резитба на лозята и защо да използваме професионални лозарски ножици

По дисциплината „Лозарство и биотехнологични методи“, студентите  се запознават със състоянието, проблемите и перспективите за развитието на лозарството у нас и в света.

Лозе Лозе (мн.ч. лозя) е място, където се отглеждат лози. Науката, която се занимава с отглеждането на лози и производството на грозде, се нарича лозарство.

– тук спадат и причинителите на фитофторови заболявания по растенията. лозарство По присадените лозички с прояви на загиване (мокро гниене) /субстрат със специфични  симптоми за тези патогени, при изолиране върху хранителни среди се откриваха структури, характерни за тази група патогени.

Това  се осъществява чрез запознаване с основните моменти от селекцията и интродукцията п ... Помология

За по-хладните райони се препоръчва южно, югоизточно или югозападно изложение. При такива условия гроздето узрява по-рано и натрупва повече захари. По правило, колкото по-неблагоприятни са останалите условия, толкова по-южно трябва да е изложението спрямо слънцето.

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Вижте цените на лозовия посадъчен материал от ИЛВ-Плевен

Не се разработват и прилагат алтернативни подходи за борба с болестите.

В литературата, като особено вредоносен патоген по лозата се съобщава бактерията

Традиционни райони за отглеждане на грозде като Франция и Испания са изправени пред истинска катастрофа на фона на екстремните горещини и сушата, докато държави, които до преди няколко години не са имали място на винената карта като Германия, Великобритания, Швеция, Дания и Норвегия все повече разширяват производството си.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *